poprzednie wydarzenie katalog wydarzeń następne wydarzenie

Impreza plenerowa pod nazwą „Znane postacie w śnieżnej oprawie”.

Po raz siódmy odbyła się 8 stycznia 2014 r. impreza plenerowa kulturalno-rekreacyjna pod nazwą „Znane postacie w śnieżnej oprawie”. Celem imprezy jest promocja znanych osób z powiatu dębickiego, promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz integracja społeczna.
Chociaż pogoda nie sprzyjała to panowała miła i ciepła atmosfera oraz nie brakowało licznych atrakcji. Ze względu na brak śniegu – została zmieniona konwencja konkursu. Grupy konkursowe z Zespołów Szkół z gminy miały w bieżącym roku za zadanie przedstawić portret znanej wszystkim mieszkańcom ziemi dębickiej postaci z życia publicznego – Edwarda Brzostowskiego. Technika wykonania pracy polegała na wyklejeniu ziarnami ogromnego obrazu na podstawie otrzymanej fotografii. Po ciężkiej, 1,5 godzinnej wytężonej pracy drużyn szkolnych komisja oceniająca w składzie: Agnieszka Żurek - sekretarz Urzędu Gminy Dębica, Ryszard Kucab - kierownik Galerii Sztuki MOK oraz Kazimierz Wójcik - sołtys Głobikowej wybrali zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Zawadzie, drugie miejsce z ZS w Pustkowie, trzecie ZS w Stasiówce. Wyróżnienia otrzymali: ZS w Brzeźnicy, ZS w Latoszynie i ZS w Nagawczynie.
Zaspół Szkół w Głobikowej reprezentowała drużyna w składzie: Justyna Zielińska, Anna Szczepanik, Edyta Jedziniak - uczennice klasy 1. gimnazjum. Plastyczną opiekę nad uczennicami sprawowały panie nauczycielki: Edyta Krystek-Wróbel oraz Katarzyna Pawełek. W klasyfikacji ogólnej, portret naszych artystek oceniono na 7. miejscu na 13 drużyn uczestniczących w konkursie. Gratulacje dla uczennic i pań Opiekunek!
Dodatkową, na ścianie sali gimnastycznej, można było obejrzeć kilkanascie fotografii z minionych 6. edycji imprezy "Znane postacie ...", - przygotowanej przez nauczyciela Grzegorza Wadasa
Konwencja imprezy tak spodobała się Edwardowi Brzostowskiemu, że postanowił przyznać zwycięzcom nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł za zajęcie I miejsca; 1000 zł za zajęcie II miejsca oraz 500 zł za zajęcie III miejsca. Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica również dołączył się i obiecał pozostałym szkołom udzielić dofinansowania. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji między innymi animację dla dzieci i przejażdżki wozem.
Największym powodzeniem cieszył się pokaz rzeźbienia w lodzie. Mistrz władania dłutem i szlifierką Adam Pieśniewski wykonał show i stworzył z bryły lodu herb gminy Dębica. Ponadto odbył się konkurs dla zaproszonych gości polegający na rzeźbieniu z lodowych brył dinozaurów stojących obok Rozdzielni Wiatrów. Była to nie lada atrakcja dla gości zapewniająca świetną zabawę, dużo radości i śmiechu.

tekst: portal www.ugdebica.pl uzupełniony przez G. Wadas


kliknij, aby przejść do prezentacji fotografii

do góry strony