poprzednie wydarzenie katalog wydarzeń następne wydarzenie

Zielona Lekcja - edukacja przyrodnicza na żywo.

W dniu 25 lutego 2014 r. odbyła się lekcja przyrody na żywo dla uczniów przedszkola i nauczania zintegrowanego oraz uczniów klas 4. i 5. szkoły podstawowej. Na sali gimnastycznej zaproszeni ornitolodzy rozłożyli klatki z ptakami drapieżnymi, które następnie pokazywali zgromadzonej gawiedzi dziecięcej, wzbudzając duże zainteresowanie.
Dzieci zobaczyły i dotknęły następujące ptaki drapieżne: Puchacz bengalski HUGO, Płomykówka FIONA, jastrząb Harris HARRY, Syczek białolicy KOKO, Sokół wędrowny FLICK.
Z pasji do przyrody i ptaków drapieżnych zrodził się pomysł by przekazać najmłodszym pokoleniom tajniki funkcjonowania przyrody w sposób, który zagwarantuje proste przyswojenie informacji. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionych sów, sokołów i jastrzębi najmłodsi (i nie tylko) mają szansę dowiedzieć się jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik lekcji mógł doświadczyć różnorodności tych ptaków i poznać najdrobniejsze szczegóły dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki.


kliknij, aby przejść do prezentacji fotografii

do góry strony